Září 2017

Den dvacátý první - stěhování

29. září 2017 v 21:35 | Terezka |  Deník
Tak snídani už přeskočím a jízdu do práce taky, protože je to furt to stejný a nikoho to už asi nezajímá. Takže v práci jsem zase analyzovala a pak mě čekal oběd - bageta se šunkou, sýrem a salámem, a košíček se žloutkovým krémem. Ještě jsem šla do sámošky, kde jsem si koupila víno (na to jsem zvědavá) a plechovku piva, kterou za chvilku ztrestám. Po návratu jsem zase testovala a taky ochutnávala. Prvně jsem dostala ochutnat pálenku, která se přidává do portského vína a poté jsem ochutnala i ono portské. Ani jedno nebylo špatný, akorát strašně silný, takže mi po tom bylo hezky teplo :D Poté jsem čekala na řidiče, dneska jen 15 minut - blýská se na lepší časy. Dneska nebylo tak hezké počasí, takže slunění se dnes nekonalo. Prostě jsem vyčkala do večeře a ještě jsem se seznáila s mými slovenskými sousedy. Na večeři jsem měla špaget, rýži a kousek vepřového s houbami a zeleninu. Po večeři jsem se dozvěděla, že se teda stěhuju (to jsem věděla od včera), jenže ne do jinýho pokoje, ale do Barcelos. Naštěstí se Žužou, ale nic jinýho nevím, takže jsem zvědavá. Teď jsem si teda sbalila všechny věci a připravuji se na poslední noc v campusu. Ještě nevím, jak jí prožiju, ale asi je mi to jedno :D A zítra jedu konečně do Porta, tak se nemůžu dočkat :)

Den dvacátý - trhy

28. září 2017 v 20:14 | Terezka |  Deník
Dnes po snídani jsem opět vyrazila do práce, kde jsem klasicky dělala vzorky. Když nastal čass oběda, tak jsme vyrazili do místí restaurace. Akorát jsem teda šla se třema Španělama, přičemž jen jeden umí opravdu trochu anglicky. Takže když nám dali jídelní lístek, tak jsem na něj jen nevěřícně koukala, protože jsem nerozuměla ani slovu. Anglicky mluvící španěl zkusil zadat něco do překladače a vyplivlo to: stuffed chicken fillet. Tak si říkám: hmm, plněné kuřecí prso, to si dám. Takže nakonec to byl kuřecí řízek a rýže. No nevadí, bylo to dobrý :) Ostatní měli grilované krůtí maso s hranolky a rýží. K tomu jsem si dala bílé víno, které bylo ne moc dobré, spíš vůbec. Bylo toho čtvrt litru, takže jsem vypila tak půlku a zbytek jsem rozdělila mezi kamarády. Po hlavním chodu jsme si dali ještě dezert. Já měla něco jako cheesecake s jahodovým přelivem, ale bylo to ve skle. To bylo docela dobrý, ale hrozně sladký. Celý tento oběd mě vyšel na 8,70 EUR, což není tak hrozný, když vezmu v potaz, že jsme tam seděli hodinu a půl. Po příchodu do práce jsem se jen převlékla a šla jsem čekat na autobus, který mě zavezl na trhy do Barcelos. Na tom trhu měli snad úplně všechno. Od slepic po nábytek. Měli tam spoustu oblečení známých značek, co vypadalo docela věrně, což by v Česku asi nešlo. Já jsem si koupila jen noname šátek/deku. Poté jsme byliodvezeni zpět do campusu, kde jsem se vyvalila na sluníčko a čekala na večeři. Při tom jsem se dozvěděla super novinu - od soboty budu bydlet se Žužou!!! Ale čeká mě zase další stěhování :( Pak jsme šly na večeři - rýže, vepřové, zelenina, meloun. Dneska asi zase mrknu na nějaký film a zítra zase do práce :)

Den devatenáctý - vedro

27. září 2017 v 21:27 | Terezka |  Deník
Tak dnes jsem si opět zase trochu přispala, ve frontě jsem stála stejně, takže je to fuk, jestli budu vstávat dřív. Po snídani jsem byla opět odvezena do práce a tam mě čekaly vzorky a vzorky. K obědu byla dneska houska s Cordon Bleu uvnitř, takže docela suchý, ale dalo se to. A neměla jsem v balíčku brambůrky :O Po obědš zase vzorky a jelikož bylo venku krásně, tak jsem se šla na chvíli slunit, abych chytla nějakou barvičku. Moje pokožka je nějak přecitlivělá, takže mi vyskočila vyrážka, ale už je to dobrý. Pak jsem udělala ještě jeden vzorek a šla jsem čekat na řidiče. Při tom jsem se slunila, nakonec ne tak dlouho, čekala jsem asi jen 25 minut. Věci se začínají dívat do normálu. Po příjezdu jsem se vydala do Lidlu pro pomazánkové máslo a po cestě se ke mě připojili dva Poláci. Naštěstí uměli anglicky, takže jsem se dozvěděla, že jeden má rodinu v Brně. Kdyby nebylo takový vedro, byla by ta procházka lepší, ale bylo fajn poznat nové lidi. Následovala večeře - rýže, ryba, tuňákový salát a rajče. Jako dezert jsem si dala opět sýr s marmeládou. Teď se asi podívám na nějakej film a půjdu spát. Jinak zítra mě snad vyzvednou v práci po obědě a pojedu do Barcelos na trhy, juhuuu! :)

Den osmnáctý - bizarní oběd

26. září 2017 v 21:35 | Terezka |  Deník
Dneska jsem si teda trošku přispala, ale frontu jsem stála stějně. A mě už je to jedno. Stihla jsem se najíst, takže pohodka. V práci mě dopo čekala zase laborka. A teď k tomu obědu. Byla to fakt zvláštní věc - bageta, párek uvnitř, něco jako Lays sticks (prostě brambůrky na proužky) a kečup. Tohle převršilo všechna moje očekávání :D Brambůrky v bagetě, to jsem ještě neviděla. No ale sníst jsem to musela, protože o hladu být nechci. Potom jsem se vydala do supermarketu, o jehož existenci jsem se dozvěděla včera. Koupila jsem si Tang, protože to je vzpomínka na dětství, oříšky, jejichž příchuť je mi zatím neznámá, jelikož neumím portugalsky a víno v krabičce (250 ml), jako se prodávají malá pitíčka. Na jeho chuť jsem opravdu zvědavá, protože bylo levnější než Tang. Poté mě opět čekala práce v laborce a následně jsem byla vyslána nahoru na tanky, abych změřila obsah kyslíku ve víně. V tu chvíli mi mohli měřit ledatak tlak v krvi, kterej asi neexistoval, protože jsem měla v ruce přístroj, kterej radši ani nevím, kolik stojí a byla jsem asi 20 metrů nad zemí. Nikdy znova :D Blížil se čas příjezdu řidiče. Dnes jsem byla natěšená, že přijede včas. Nepřijel. Dnes jenom o 40 minut později. Každý den se to trochu zlepšuje. Ale už mě to asi neštvalo tolik, jako včera, byla jsem připravená. Dneska bylo krásné počasí, takže po příjezdu jsem se trošku slunila a pak jsem šla na véču - rýže, špagety s hovězím masem, zelenina, jako dezert sýr s marmeládou (možná vám to připadá divný, ale mile mě to překvapilo) a poté jsem vyrazila směr Lidl. Došel mi totiž chlebík a při té příležitosti jsem si koupila i popcorn. Šla jsem i do China Shopu. Nic jiného než Vietnamci v Česku. No alespoň jsem se trošku prošla. No a teď jsu hrát s Polákama karty, tak paa :)

Den sedmnáctý - PONDĚLÍ

25. září 2017 v 23:43 | Terezka |  Deník
Tak dnešek přesně vystihuje definici slova pondělí - nikdo ho nemá rád. Takže prvně to začalo frontou na snídani. V práci to bylo fajn. Dopoledne vzorky, po obědě (bageta s tuňákovou pomazánkou a vajíčkem, sladká houska se šunkou a sýrem) jsme šli se španělskými kolegy sklízet víno. V mezičase jsem si utrhla dva obrovský citrony, takže teď už tu mám tři citrony a nevím, co s nima :D Příjezd řidiče se blížil, tak jsem šla čekat před vinařství. Čekám, čekám, čekám, mezitím se mi vybil telefon, čekám a po 50 minutách čekání jsem se dočkala. Hurá! Akorát jsem si teda naivně myslela, že pojedeme do campusu. HAHA! Jeli jsme dál a rozhodně ne směrem směr campus. Jeli jsme vyzvednout ještě 2 party kluků. Jedna byla sakra daleko. Takže další hodina na cestě. Díky Nuno (řidič), tos nemusel :) No takže po šestý jsme dorazili, tak jsem šla hned na večeři, protože jsem byla hladová a ne moc šťastná. Na večeři jsem zjistila, že je na tom Žuža podobně, tak jsme si po večeři daly lahodný mok a koukaly jsme na The Office v místnosti, kde je pohovka, ale zároveň taky pinpongový a biliardový stůl. Samozřejmě tam pořád někdo něco hrál, ale ještě ž existují titulky. Ta pohovka je tak pohodlná, že jsme to i přes ten hluk vydržely. Taky jsme tohle místo objevily po dvou týdnech, to považuju docela za (ne)úspěch. No takže zítra už na stání ve frontě kašlu, hezky se v klidu vyspím a jestli nebudu stíhat, tak si Nuno holt počká, to má za ten dnešek! Dobrou noc :)

Den šesnáctý - údolí řeky Douro

24. září 2017 v 22:26 | Terezka |  Deník
Dnes jsme po snídani vyrazili na výlet do údolí řeky Douro. Jeli jsme tam asi dvě a půl hodiny, ale stálo to za to! Je to údolí kolem řeky Douro, která teče až do Porta a pak do oceánu. V téhle oblasti jsou ne svazích okolo řeky jenom vinice. Je to nádherný, nikdy jsem neviděla tolik vinic. Kam se hrabe Morava :D Výlet jsme strávili opět skoro celý v autobuse, protože je to dlouhý úsek a kdybychom šli pěšky, tak vidíme jen kousek a to by byla škoda. Takže první zastávka byla na takové vyhlídce ještě docela v ciilizaci. Měli jsme 10 minut na vyfocení a pak zase šup do autobusu. Další zastávka byla už na oběd. Dnes byla rýže, americké brambory, vepřové, zmrzlina a káva. Při té příležitosti jsem se seznámila se zbytkem Češek a jsou moc fajn :) Po obědě jsme opět vyrazili na cestu podél řeky Douro. Další zastávka byla u přehrady, kde jsme měli zase 10 minut na okouknutí a pokračovali jsme dál. Cesty tu byly ne moc široké, ale naštěstí jsme se udrželi na trati. Poté jsme začali stoupat hodně úzkou cestou na kopec, kde sídlí vinařství Sandeman, kde vyrábějí portské víno. Zde jsme strávili víc času, protože jsme šli na prohlídku. Ta byla dost krátká, ale zajímavá :) Na konci jsme dostali dva vzorky portského. Červené a bílé. Nikdy jsem to neměla, takže jsem nevěděla, co mám čekat, ale nebylo to tak zlý. Měli jsme krásný výhled na údolí a vinice, takže to se pilo ještě lépe. Pak jsme se zase naložili do autobusu a vyrazili jsme směr campus. Po příjezdu jsme šli hned na večeři - rýže, vepřové, ryba, zelenina. A teď už jsem jenom na pokoji a půjdu spát, protože jsem unavená a zítra zase práce! PS: fotky jsou na rajčeti :)

Den patnáctý - Valenca a Tui

23. září 2017 v 21:13 | Terezka |  Deník
Tak dnes po snídani jsme vyrazili na výlt do Valenca a Tui (hranice se Španělskem). Jela jsem opět s maďarskou skupinou a Italama. Již po cestě se objevila hustá mlha, což mě trochu znepokojilo. Po příjezdu do Valenca (neskloňuji, protože nevím, jaké i/y na konci a vypadá to divně :D) byla mlha trochu řidší, ale furt byla. Je to vesnice "za zdí" - je obehnaná zdí, kvůli obraně v historii. Krásné, úzké uličky, hrozně moc turistů a obchodů s ručníkama. Vždycky mají venku vystavené nějaké suvenýry a ručníky, vejdete dovnitř a mají jen ručníky a ložní prádlo. Z toho jsem nebyla šťastná. Mlha nás naštěstí z větší části opustila, takže jsme i viděli do okolí. Našli jsme tam taky 2 kešky. Čekal nás zde také oběd v jedné malebné malé restauraci - polévka, pečené kuře, rýže, domácí smažené "brambůrky", zelenina, pudink a káva. Byl tu taky docela vtipný číšník, který mi málem přivodil infarkt, když mi podával kafe a zvrhl na mě ten hrnek. V tom hrnku samozřejmě nic nebylo, ale to já nevěděla, protože ho držel vysoko :D Aspoň jsem si procvičila srdečníí svaly. Potom jsme se přesunuli na most, který vede přes řeku, která je portugalsko-španělskou hranicí. Takže hezky pěšky z jedné země do druhé. Na druhém břehu je městečko Tui, které má jako dominantu katedrálu na kopci. K té jsme se šli podívat, vypadá jako tvrz, opět kvůli ochraně. Potom jsme opět nasedli do autobusu a vydali jsme se k oceánu. Již po cestě nás opět překvapila mlha. Takže hádejte jak to vypadalo u oceánu. Podle mě bychom ho ani nenašli, takže jsme ani nevystoupili a jeli jsme zpět do campusu. Čekala mě chvíle odpočinku a večeře - rybí file, rýže a zelenina. A co se bude dít teď? To je ještě ve hvězdách :D PS: na rajče hodím fotky! :)

Den čtrnáctý - pátek!

22. září 2017 v 23:58 | Terezka |  Deník
Tak dnes byli všichni ve frontě na snídani už v 8:05. Já byla naštěstí zase v půlce. Po snídani opět do práce, kde byly zase vzorky a vzorky. K obědu byl vepřový řízek v hamburgerové housce, suchý jak cesta, ale lepší než nic :D Po obědě zase vzorky. Taky jsem byla obhlédnout zbytek výroby, kde jim zrovna přetekl tank s červeným vínem. To nechceš. Po příjezdu do campusu jsem se Žužou vyrazila do Lidlu, kde jsem si koupila něco jak lučinu, protože ten chleba, co jsem si koupila, je suchej a to pidi máslíčko, co je na snídani, tomu fakt nepomůže. A taky jsem pokoupila lahodný mok. Potom následovala večeře - rýže, vepřový plátek, zelenina. Po večeři jsem Žuže ukázala seriál The Office. Tak u ní to byla láska po prvním díle, takže se s ní začínám dívat od začátku. Doporučuju všem! Taky jsem se od mojí spolubydlící dozvěděla, že zítra by měli přijet nějací Češi, yahoo! A zítra odjíždí skupina Poláků, kde je i moje nemluvná kamarádka přes translator, tak jsem jí dala Hořiké trubičky a Trojhránky, mlčky jsme se objaly a rozloučily. A já nevím, jestli dneska usnu, protože u Italských sousedů to vypadá na slušnou párty... :D Wish me luck! Jo a zítra jedeme na výlet na hranice, tak se můžete těšit na nějaký fotky :)

Den třináctý - work, work, work

21. září 2017 v 22:38 | Terezka |  Deník
Tak dnes jsem na snídani šla už radši kolem osmé. A hádejte co, už tam čekalo asi 20 lidí. Proč? Možná si dneska ustelu před jídelnou... :( No ale alespoň jsem se v klidu najedla a vyrazila do práce. Tam na mě čekaly opět vzorky, no vždyť to znáte. Na oběd byl hambáč, muffin a brambůrky, které nejím, ale dávám je Žuže, protože ona balíčky nedostává a jí obědy normálně v campusu. Po obědě zase vzorky, vzorky a vzorky. Po příjezdu jsem vyřídila pár telefonátů a už byl čas na večeři. Dnes rýže, špagety, vepřové na houbách, jeden rybí prst a zelenina. Jako dezert jogurt, který opět skončil v ledničce. Nějak se mi to tu začíná hromadit. No a po večeři jsme klasicky klábosily a pouštěli jsme si českou a maďarskou verzi Tvoje tvář má známý hlas. A je teda pravda, že ty naše kostýmy jsou mnohem lepší :D Takže to by bylo pro dnešek asi tak všechno, protože se nic závratného nestalo. Jdu spát, abych mohla zítra před 8 čekat na snídani, protože jestli to takhle půjde dál, tak v 8 tam budou za chvíli všichni. A to nechceš. Dobrou s kobrou :)

Den dvanáctý - boj o přežití

20. září 2017 v 22:41 | Terezka |  Deník
Jak jste si z titulku mohli přečíst, dějí se tu věci. Jedná se o snídani. Je nás tu totiž hodně. Snídaně začíná v 8:15 a všichni odjíždíme v 9:00 na svá pracoviště. Tak si to asi dokážete představit. Přijdete mezi posledníma (ani nemusíte být mezi posledníma, stačí být tak v půlce) a máte asi tak 15 minut na to se najíst. Takže já dneska přišla v 8:05-8:10 a už tam bylo asi 50 lidí. Já nevim, jestli tam třeba nestanujou. Zítra tam jdu před 8 a jestli už tam někdo bude, tak se neznám. No takže jsem měla 15 minut na to se v klidu najíst. Po rychlé snídani jsem byla odvezena do práce, kde na mě zase čekaly vzorky. Takže do oběda jsem měla co dělat. Na oběd byla bageta s párkama uvnitř a taky se šunkou a sýrem, k tomu byl jejich typický košíček s krémem. Taky chipsy a Activia nápoj. Samozřejmě nechyběla káva. Po obědě byly zase vzorky a taky jsem si povídala s Nelií o její práci a tak. Dneska bylo zase jako v pekle, ale byla jsem připravená, ne jako včera. Po příjezdu jsme šly se Žužou hledat kešku. Byla to pěkná procházka a kešku jsme našly, takže za mě dobrý :) Pak jsme šly do Lidlu, kde jsem si koupila žitný semínkový chleba, protože k snídani už nechci ty jejich houstičky, který jsou sice dobrý, ale asi není uplně prospěšný je jíst měsíc v kuse. A taky nejsou vždy čerstvé. Pak jsme se hned vrhly na večeři, protože nám po cestě vyhlládlo. Dnes jsem měla rýži, špagety, kuřecí plátek a zeleninu. Jako dezert oranžový meloun. Po večeři zase klábosení, znáte to, ženský. Tak já jdu spát, abych zítra byla na snídani byla mezi prvníma a mohla si jí v klidu užít, držte palce!